Hlavní stránka Obsah knihy O autorech Recenze knihy
Babské rady profesorky Strunecké

Babské rady profesorky Strunecké

Kniha sepsaná paní profesorkou na přímé žádosti jejích čtenářů. Stručně by se dala popsat jako "návod jak žít zdravě a rozumně" a je pokračování knih Doba jedová, Doba jedová 2 a Jak přežít dobu jedovou. Tentokrát ale místo podrobných a odbornějších informací se autorka soustředila na to, aby poskytla pokud možno jednoduché a především praktické rady pro každodenní život.

Přehled kapitol babských rad

  • 1. Zdravé a levné potraviny
  • 2. Jak nepoškodit děti jídlem
  • 3. Kosmetika může škodit každý den
  • 4. Chvíle pohody a naše zlozvyky
  • 5. Jídlo jako lék pro naše břicho
  • 6. "Údržba" srdce a cév
  • 7. Jídlo v prevenci rakoviny
  • 8. Jak zdravě stárnout

Shrnutí obsahu knihy

Kniha má 219 stran, je menšího formátu A5, takže je praktická a rychle po ruce, když potřebujete rychlou radu. A přesně tak je i napsána, rychlé praktické rady. Například jaké potraviny si vybírat, abychom měli pestrý zdravý jídelníček a přitom jsme nakupovali levně. Zvláštní kapitola je věnována dětem a dětské výživy všech věkových kategorií. Zmiňuje třeba výrobky ze sóji, které obzvlášť pro děti nejsou vhodné.

Další doménou profesorky Strunecké je chemie obsažená v drogerii a kosmetice. V tomto odvětví se používá nepřeberné a ne příliš regulované a kontrolované množství látek z nichž řada je kontroverzních nebo přímo nebezpečných. Jsou to z knihy Doba jedová známé parabeny, ftaláty a řada dalších látek na které bychom si měli dávat pozor. 

V dalších kapitolách se autorka věnuje našim oblíbeným zlozvykům a drobným prohřeškům. Některým bychom se měli vyvarovat, některé jen s mírou. I to je jedna z dobrých rad, ne všechno striktně zakázat, ale třeba jen upravit množství, které jíme nebo používáme.

Sekce o zákeřné chorobě jménem rakovina je bohužel v současné době aktuální. Paní profesorka Strunecká nedává vševědoucí rady, ale dobrá doporučení jako doplněk ke klasické léčbě. Je mnoho věcí, které můžeme pro tělo udělat, abychom mu pomohli s nemocí bojovat. To je nejen úprava jídelníčku, ale také i změnami ve svém duchovním životě.

Ukázka z knihy

Pro vaši představu níže naleznete 2 stránky z knihy Babské rady a to část věnovanou zdravým a levným potravinám. A látkám, které mohou být příčinou vzniku rakoviny.

Úryvek z knihy Babské rady profesorky Strunecké
Úryvek z knihy Babské rady profesorky Strunecké