Hlavní stránka Obsah knihy O autorech Recenze knihy Objednat
Babské rady profesorky Strunecké

Babské rady profesorky Strunecké

Kniha sepsaná paní profesorkou na přímé žádosti jejích čtenářů. Stručně by se dala popsat jako "návod jak žít zdravě a rozumně" a je pokračování knih Doba jedová, Doba jedová 2 a Jak přežít dobu jedovou. Tentokrát ale místo podrobných a odbornějších informací se autorka soustředila na to, aby poskytla pokud možno jednoduché a především praktické rady pro každodenní život.

Přehled kapitol babských rad

  • 1. Zdravé a levné potraviny
  • 2. Jak nepoškodit děti jídlem
  • 3. Kosmetika může škodit každý den
  • 4. Chvíle pohody a naše zlozvyky
  • 5. Jídlo jako lék pro naše břicho
  • 6. "Údržba" srdce a cév
  • 7. Jídlo v prevenci rakoviny
  • 8. Jak zdravě stárnout

Shrnutí obsahu knihy

Kniha má 219 stran, je menšího formátu A5, takže je praktická a rychle po ruce, když potřebujete rychlou radu. A přesně tak je i napsána, rychlé praktické rady. Například jaké potraviny si vybírat, abychom měli pestrý zdravý jídelníček a přitom jsme nakupovali levně. Zvláštní kapitola je věnována dětem a dětské výživy všech věkových kategorií. Zmiňuje třeba výrobky ze sóji, které obzvlášť pro děti nejsou vhodné.

Další doménou profesorky Strunecké je chemie obsažená v drogerii a kosmetice. V tomto odvětví se používá nepřeberné a ne příliš regulované a kontrolované množství látek z nichž řada je kontroverzních nebo přímo nebezpečných. Jsou to z knihy Doba jedová známé parabeny, ftaláty a řada dalších látek na které bychom si měli dávat pozor. 

V dalších kapitolách se autorka věnuje našim oblíbeným zlozvykům a drobným prohřeškům. Některým bychom se měli vyvarovat, některé jen s mírou. I to je jedna z dobrých rad, ne všechno striktně zakázat, ale třeba jen upravit množství, které jíme nebo používáme.

Sekce o zákeřné chorobě jménem rakovina je bohužel v současné době aktuální. Paní profesorka Strunecká nedává vševědoucí rady, ale dobrá doporučení jako doplněk ke klasické léčbě. Je mnoho věcí, které můžeme pro tělo udělat, abychom mu pomohli s nemocí bojovat. To je nejen úprava jídelníčku, ale také i změnami ve svém duchovním životě.

Ukázka z knihy

Pro vaši představu níže naleznete 2 stránky z knihy Babské rady a to část věnovanou zdravým a levným potravinám. A látkám, které mohou být příčinou vzniku rakoviny.

Úryvek z knihy Babské rady profesorky Strunecké
Úryvek z knihy Babské rady profesorky Strunecké